Alya Sanat Akademisi

Sanatın tüm renkleri..

Abrsm Royal Academy Sınavlarına Nasıl Başvuru Yapılır?

ABRSM SINAVLARINA NASIL GİREBİLİRİM

Bu konuda cok telefon aldıgımız için buraya yazmak istedim.Herkese tek tek anlatmak çok zor oluyor çünki.

img_5069

2017 ABRSM sınav basvuru tarihleri yukarıdadır. Fotografta tarihleri net göremiyorsanız..instagram sayfamızı” Alya Sanat Merkezi “ni Ziyatret edip ordanda bakabilirsiniz.

Her sene eylül ayında bilgi msjı almaya özen gösterin.örnegin  2017 ocakta sınava girecekler 2016 ekim ayında basvuru yapmaları gerekir.eylül ayında ne yapmanız gerektiğini tam öğrenmiş olursunuz.

Bu sınavlara başvuru yapacak kurumlar, öğretmenler,veliler yada 18 yasından büyük adaylar Rita Epik okullarına bir mail atacaklardır. “Biz ilk defa sınava katılmak istiyoruz ne yapmamız gerekiyor bütün bilgileri detaylı bir şekilde öğrenebilir miyiz” diye. ( info@epikmuzikokulu.com) Onlar size mutlaka maille cevap göndereceklerdir. Giriş sınavları ,kitaplar ücretleri ,sınav tarihleri, sınav harclarının yatırılacagı banka hesap bilgileri v.b. ile ilgili detaylı bir mail alacaksınız. Çıktılarını fotokopi olarak çoğaltabilirsiniz.  Öğrencinin seviye tespitini öğretmeni yada sınav yapan kurumlara giderek öğrenebilirsiniz. Onların vereceği bankaya  Sınav harcını  yatırdıktan sonra ayrıca kitabı olmayanlar kitap başvurusu da yapabilirler( Sınav harçları ile kitap ücretlerinin yatırılacagı banka hesap bilgileri ayrıdır mail de göreceksiniz)  Ancak rita epik okullarından 3-4 ayda kitaplar gelmektedir bu kadar beklemek istemeyen adaylar için bizdende Alya Sanat Merkezi olarak kitaplarını iki hafta içersinde temin edebiller.Sınav basvuru formlarını,  harc makpuzunlarını ve ordan kitap alacaklar kitap başvuru formlarını ve kitap ücretlerinin  makpuzlarını kargo veya posta yolu ile  Rita Epik okullarına   göndereceklerdir. Sınava bir ay kala size sınava gireceğiniz en yakın sınav merkezi  bilgisi gelecektir. Sınava orjinal kitapla girme zorunluluğu vardır aksi taktirde sıvana alnmazsınız ve kimliğinizi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. .UYGULAMALI SINAVLARA gırecek adaylar seviye tespitlerini yaptıktan sonra grade 5. Seviyesine kadar 4 kitap ,grade 6  itibari ile 5 kitap (teori kitabıda) basvurusu yapacaklardır.

Almanız gereken Kitap Listesi:

1 . Parcaların oldugu kitap (exam pieces)

2. İşitme kitabı ( aural test)

3.Gam ve Arpej kitabı (piano scales,arpeggios and Broken )

4.Deşifre kitabı ( piano specimen sight-Reading test )

Grade 6 ve üst seviyelere  girebilmek için teori sınavına girme zorunlulugu vardır.

THEORY (YAZILI) SINAVLARA GİRECEK ADAYLAR

1. Kitap alacaklardır seviye tespitinden sonra   “grade 1-5 ” veya “grade 6-8” kitaplarından birini alabilirler.

Tüm öğrencilere ve adaylara başarılar diliyoruz.