Menü

Abrsm Royal Academy Sınavlarına Nasıl Başvuru Yapılır?

27 Kasım 2018 - Haberler
Abrsm Royal Academy Sınavlarına Nasıl Başvuru Yapılır?

ABRSM SINAVLARINA NASIL GİREBİLİRİM

Bu konuda çok fazla telefon aldığımız için buraya yazmak istedim.

Kitaplarınızı biran önce temin edip sınava hazırlığınızı  yapmanızı tavsiye ederiz. 2019-2020 kitaplarını bizden de temin edebilirsiniz. Kurum olarak biz, sadece kendi öğrencilerimizin  başvuru kayıtlarını almaktayız. Dışarıdan sınav başvuru kaydı alınmamaktadır.

ABRSM SINAV TARİHLERİ  yılda 2 kez yapılmaktadır. Adaylar kendilerini hazır hissettiklerinde aşağıdaki tarihlerden birini seçip kayıtlarını yapabilirler.

ABRSM sınav başvuruları

10-31 EKİM  2018 de sınav başvuruları  yapılır.. 2019 OCAK ayında sınava girilir.

8 OCAK-8 ŞUBAT 2019 da  sınav başvuruları yapılır,  2019 NİSAN-MAYIS  aylarında sınava girilir.

 

Her sene eylül ayında bilgi mesajı almaya özen gösterin. Örneğin  2019 ocakta sınava girecekler 2018 ekim ayında başvuru yapmaları gerekir. Eylül ayında ne yapmanız gerektiğini tam öğrenmiş olursunuz.

Bu sınavlara başvuru yapacak kurumlar, öğretmenler,veliler yada 18 yasından büyük adaylar Rita Epik okullarına bir mail atacaklardır. “Biz ilk defa sınava katılmak istiyoruz ne yapmamız gerekiyor bütün bilgileri detaylı bir şekilde öğrenebilir miyiz” diye. ( info@epikmuzikokulu.com) Onlar size mutlaka maille cevap göndereceklerdir. Giriş sınavları ,kitaplar ücretleri ,sınav tarihleri, sınav harçlarının yatırılacağı banka hesap bilgileri v.b. ile ilgili detaylı bir mail alacaksınız. Çıktılarını fotokopi olarak çoğaltabilirsiniz.  Öğrencinin seviye tespitini mutlaka kendi öğretmeni belirlemelidir.. Onların vereceği bankaya  Sınav harcını  yatırdıktan sonra ayrıca kitabı olmayanlar kitap başvurusu da yapabilirler( Sınav harçları ile kitap ücretlerinin yatırılacağı banka hesap bilgileri ayrıdır mail de göreceksiniz)  Ancak Rita Epik okullarında bazen 3-4 ayda kitaplar geldiğini duyumsadık. Bu kadar beklemek istemeyen adaylar için bizden de  sınav kitaplarını temin edebilirsiniz. Alya Sanat Merkezi olarak kitapları iki hafta içerisinde teslim ediyoruz. Sınav başvuru formlarını,  harç  makbuzlarını ve Rita Epik Okullarından kitap alacaklar kitap başvuru formlarını ve kitap ücretlerinin  makbuzlarını kargo veya posta yolu ile  Rita Epik okullarına   göndereceklerdir. Sınava bir ay kala size sınava gireceğiniz en yakın sınav merkezi  bilgisi gelecektir. Sınava orjinal kitapla girme zorunluluğu vardır aksi taktirde sıvana alınmazsınız ve kimliğinizi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. .UYGULAMALI SINAVLARA girecek adaylar seviye tespitlerini yaptıktan sonra grade 5. Seviyesine kadar 4 kitap ,grade 6  itibari ile 5 kitap (teori kitabı) başvurusu yapacaklardır.

Grade seviyeleri 1den -8 e kadardır, Grade 8 mezunu bir öğrenci uluslar arasında lise son müzik okulu mezunu kabul edilir.

Almanız gereken Kitap Listesi:

1 . Parcaların oldugu kitap (exam pieces).Grade seviyelerinde A-B-C Bölümlerinden birer eser seçilecektir. Tercih öğrenciye bırakılmıştır.

2. İşitme kitabı ( aural test).Kitaptakiler birer örnektir. O zorlukta sorular çıkacağını gösterir. Mutlaka çalışılmalıdır.

3.Gam ve Arpej kitabı (piano scales,arpeggios and Broken ).TÜM GAM VE ARPEJLER  Ezber çalınacaktır.

4.Deşifre kitabı ( piano specimen sight-Reading test ) Kitaptakiler birer örnektir. O zorlukta sorular çıkacağını gösterir. Mutlaka çalışılmalıdır.

Grade 6 ve üst seviyelere  girebilmek için TEORİ 5 sınavına girme zorunluluğu vardır.

THEORY (YAZILI) SINAVLARA GİRECEK ADAYLAR

1. Kitap alacaklardır seviye tespitinden sonra   “grade 1-5 ” veya “grade 6-8” kitaplarından birini alabilirler.

Tüm öğrencilere ve adaylara başarılar diliyoruz.

Abrsm Royal Academy Sınavlarına Nasıl Başvuru Yapılır?” üzerine 9 düşünce

Gözde

Merhabalar,

en son 2006 senesinde sınava girmiştim ve grade 6’da bırakmıştım. aradan uzun bir zaman geçtikten sonra tekrardan sınavlara kaldığı yerden devam edilebiliyor mu? yardımcı olabilir misiniz?

Yanıtla
  Yeşim Kocaar Ekiz

  Merhabalar evet istediğiniz seviyeden tekrar giriş yapabilirsiniz şu an hangi seviyeye çalıyorsanız oradan devam edebilirsiniz . Sadece tek şart grade 5 teorisini vermiş olmanız gerekiyor . 6.07 ve 8 girebilmeniz için

  Yanıtla
  Yeşim Ekiz

  Tabiki devam edebilirsiniz..

  Yanıtla
meltem eser

Merabalar 18 yaşından küçük adaylar yine rita epik okuluna başvuru yapacaklar

Yanıtla
  Yeşim Kocaar Ekiz

  18 yaşından küçük öğrenciler velileri ya da öğretmenleri başvurularını yapacaklardır ya da girdikleri sınav merkezi işlemlerini yspacsklardır

  Yanıtla
   özlem Kurt

   Merhaba .Giriş formunu nereden temin edebirim

   Yanıtla
    Yeşim Kocaar Ekiz

    Abrsm sınav başvuruları için Rita Epik okullarına mail yolu ile başvuru yaparak.. LCM sınavları için bizim kurumumuza gelip başvuru yapabilirsiniz..

    Yanıtla
Sevilay

LCM ILE ABRSM SINAVLARININ BIRBIRINDEN FARKI VE AVANTAJLARI NELERDIR?

Yanıtla
  Yeşim Kocaar Ekiz

  Merhabalar ikisi de İngiltere bakanlığı onaylı sertifikalardır sadece içersindeki sınav repertuarları birbirinden farklıdır avantajları aynıdır.. Royal Academy repertuarı bir tık daha zorlayıcı olabilmektedir.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

«
»