Alya Sanat Akademisi

Sanatın tüm renkleri..

Bağlama

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Ülkemizde kullanımı en fazla olan telli bir halk çalgısıdır. Yörelere ve ebatlarına göre bu çalgıya cura, çöğür, kopuz, tambura, bağlama, abdal sazı, divan sazı gibi adlar verilmektedir.

Kullanılan tekniğe göre mızrap veya parmaklar ile çalınır. Parmaklarla çalma tekniğine şelpe veya dövme denir.

Halk müziği’nin en çok kullanılan enstrümanlarından bir tanesidir. Anadolu’yu ve anadolu insanını anlatan, yansıtan bağlama tekniğine uygun olarak eğitimleri verilir.

Bağlama uzun sap ve kısa sap olarak iki farklı şekilde işlenmektedir.dinlediğiniz müzik türüne göre ile hangi bağlamayı çalacağiniz hocamiz ile beraber belirlenmektedir.

Kişi ilk eğitimine başlamadan önce Ücretsiz ön görüşmeye gelip  ritm duygusu ve müzik yeteneği ölçülür ona göre doğru yönlendirme ile entrüman seçimi yapılır….

Müzik yeteneğiniz yok ise bir entrüman çalmak kişi için cok uzun ve yorucu bir yolculuk olabilir.Derlerimiz özel ders ve Grup ders şeklinde seçeneklere sahiptir.

Hedefimiz yıl sonu konserinde öğrendiğimiz eserleri çalabilmeyi ve çaldığımız entrumana hakim olabilmeyi ve Özgüven gelişimini desteklemeyi hedeflemektedir. Çünkü yaptığımız iş ciddiyet gerektirir..

T.C. M.E.B
Alya Sanat Akademisi

19 Mayıs Mah.Uzay Sok. Usta Sitesi,No:7/A Kazasker / Kadıköy  / İstanbul
(Kozyatağı Kozzy AVM Sokağı Karşısı)
Cep: 0532 172 7118 – Tel: 0 216 417 26 47
E-Posta : info@alyaninmuzikatolyesi.com