Menü

BALE VE YETİŞKİN BALE

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Her türlü dans eğitiminin temeli olan bale dersleri, bilinçli ve deneyimli eğitmenimiz eşliğinde çocuklarınızın bedensel ve ruhsal gelişimlerine katkıda bulunulacak şekilde gerçekleşiyor. Eğitimler genç dansçılara fiziksel dayanıklılık ve esneklik sağlarken bedenlerinin kapasitelerini ve yeteneklerini kullanabilmelerine de yardımcı oluyor. Bireyi hayatının her alanında besleyecek olan ritim, dans ve müzik duyarlılıklarını geliştiren bale kursu, sosyal ve mutlu dansçılar yetiştiriyor.
Kazaskerdeki Alya Sanat Akademisinde Bale Kursu’nda 3-12 yaş öğrencilerine klasik bale eğitimi veriliyor.
Klasik Bale Çocuğunuza Neler Katacak?
Her aile iş çocuklarına geldiğinde onlar için her şeyin en iyisini ister.
Onları bir spora veya sanata yönlendirmek, çocuklarımızın çok yönlü gelişmesine yardımcı olur. Günümüzde bale eğitimi diğer hiphop, caz, salsa vb. dans çeşitlerine oranla bir kenara itilmiş durumda. 3-5 yaşlarında bale eğitimine başlayan çocuk için, aynanın karşısında diğer arkadaşlarıyla klasik müzik eşliğinde deneyimleyeceği dans serüveni, eğlenceli ve heyecanlıdır. Peki bale eğitimi bir çocuğa neler kazandırır? Bu kazanımları fiziksel, duygusal ve sosyal olarak sınıflandıralım.

KLASİK bale eğitimi bir çocuğa neler kazandırır?
Fiziksel Kazanımlar
Özellikle kol, bacak ve sırtı güçlendirerek fiziksel direnç ve kontrolü arttırır.
Esneklik, denge ve dayanıklılık sağlar.
Kemikleri güçlendirir, özellikle uzun kas oluşturduğu için sakatlanma riskini azaltır.
Rutin yapılan bazı bale egzersizleri, özellikle kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur, rahatlatır, dansa devam edildiği müddetçe ilerde olabilecek bunama veya depresyon risklerini azaltır.
Koordinasyon yeteneğini ve bedenin reflekslerini geliştirir.
Dik ve sağlam bir sırt sayesinde, doğru duruş kendiliğinden elde edilir, böylece asil ve zarif bir görünüm elde edilir. Sırt ve bel ağrıları doğru duruşla büyük ölçüde önlenir.
Beden farkındalığını arttırdığı için, vücudunu ne zaman koruyacağını, ne zaman ne kadar zorlayabileceğini bilir.

Duygusal Kazanımlar
Enerjiyi ve serotonini arttırarak, vücuttaki stresi azaltır. Depresyonu önler.
Zihinsel kapasiteyi, ezber yeteneğini arttırır. Konsantrasyonu yükseltir.
Yeni hareket ve pozisyonlara adapte olabilme yeteneği sayesinde disiplin ve uyumlanma duygusunu geliştirir.
Beden farkındalığı ve doğru postür geliştikçe, öz saygı da erken yaşta gelişmeye başlar. Ritim ve müziği iyi algılarlar, iyi bir sanat takipçisi olabilirler.
Popüler ve gelgeç olanı kendi süzgeçlerinden geçirerek yorumlayabilirler.
Seyirci karşısında olmaya alışık olduklarından, korkularıyla ve utangaçlıklarıyla erken yaşta yüzleşip, onlarla baş etmeyi öğrenirler.

Sosyal Kazanımlar
Yönerge ve direktifleri hızlı anlayıp uygulayabilmeyi öğretir.
Grupla birlikte hareket etmeyi ve kalabalık önünde sahne alabilme, sunum yapma, kendini güvenle ortaya koyabilme yeteneğini geliştirir.
Bale eğitimi, sonradan yapmayı tercih ettikleri herhangi bir dans çeşidine büyük yarar ve avantaj sağlayacaktır. Bale dansçıları yaptıkları her hareketi zahmetsiz ve akıcı olarak sunmakta ustalaşırlar.
Disiplinleri ve özgüvenleri sayesinde koordine etme yetenekleri erken yaşta gelişir. Daha dinamik ve hızlı karar verebilmeye yardımcı olur.
Takım ruhunu bildiklerinden, çok iyi iş arkadaşı olurlar. Uyumlu, sabırlı ve çalışkanlardır.

YETİŞKİN BALE

Bale hareketleri ile yapılan vücudu sıkılaştıran güzelleştiren,uzun kas yapısının olmasını sağlayan,vücuda esneklik ve zarif bir görünüş kazandıran bir eğitimdir. Zerafet içerisinde geçireceğiniz bu eğitime hepinizi bekleriz. Haftada 1 saat olarak dersler yapılır. Uzman bale eğitmeni eşiliğinde dersler işlenir.

T.C. M.E.B

Alya Sanat Akademisi

19 Mayıs Mah.Uzay Sok. Usta Sitesi,No:7/A Kazasker / Kadıköy  / İstanbul
(Kozyatağı Kozzy AVM Sokağı Karşısı)
Cep: 0532 172 7118 – Tel: 0 216 417 26 47
E-Posta : info@alyaninmuzikatolyesi.com

BALE VE YETİŞKİN BALE” üzerine 2 düşünce

Rahşan

10 yaşındaki kızım çocukken hiç istemedi ama şu aralar çok arzusu var.146 cm. 29 kg. Vucut esnekliği var. Başlamak için geç mi kaldı? Ayrıca ücret bilgisi ve haftada kaç saat hangi günler uygun bilgi verirseniz sevinirim.
Teşekkürler

Yanıtla
    Yeşim Kocaar Ekiz

    Bale ogretmenimizin degerlendirme sonucu ile size dogru bilgiyi verebiliriz.Öncelikle cocugumuzu gormemiz gerekmektedir. Ön gorusme icin sizi Sanat Akademimize bekleriz..sevgiler…

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

«
»