Menü

Bas Gitar Eğitmeni : Sertaç Ekiz

Alya Sanat Merkezi’nde bas gitar derslerimiz, ülkemizin yeni jenerasyon önemli bas gitaristlerinden Sertaç Ekiz tarafından verilemektedir.


Eğitmenimiz; başlangıç seviyesinden gelişmiş seviyeye kadar kendi hazırladığı metodla öğrencilerini merkezimizde kabul etmekte olup, dersler sadece birebir olarak yapılmaktadır.

Eğitmenimiz, öğrencilerine kendi metodu ile bas gitarın teknik ve pratiği dışında, temel müzik eğitimi, armoni, ritm, müzik teknolojileri başlıkları altında  kapsamlı bir program sunmaktadır.

Eğitmenimiz ön randevu şeklinde öncelikle öğrencimizle görüştükten sonra derslerine başlamaktadır.

Sertaç Ekiz hakkında;

İstanbul doğumlu müzisyen çocuk yaşlarda müziğe olan ilgisinin ailesi tarafından farkedilmesiyle önce gitar daha sonra piyano dersleri ile müziğe başladı.
Ortaokul döneminde gitar ve piyano dışında davul çalmaya merak salan müzisyen,Ortaokul ve lise dönemi boyunca okul orkestralarında gitar,davul çaldı ve şarkı söyledi.
1995 yılı itibariyle birçok rock grubunda gitarist, bas gitarist ve vokalist olarak yer aldı.Sahne ve Stüdyo çalışmalarında bulundu.
1997 yılında profesyonel müzik hayatına giren SERTAÇ EKİZ, günümüze dek bir çok ünlü isme, grup ve orkestraya eşlik etti ve halen bir çok ünlü sanatçıyla çalışmalarına devam etmektedir.
Stüdyo ve sahne müzisyenliğinin yanında 2003 yılından beri Aranjörlük ve Müzik Yönetmenliği de yapan eğitmenimiz bugune dek bir çok albümde bas gitarist, besteci, aranjör olarak da yer almıştır.
2004 yılında yeni yetişen bas gitarist adaylarına yardımcı olmak için ülkemizin ilk ve tek bas gitar içerikli sitesi olan Basgitarist.com sitesini kurmuş ve  yönetmiştir.
2006 yılı itibariyle Amerikalı bas gitar şirketi Lakland’in Endorser Artisti olarak kabul edilmiştir. Bilgi : http://www.lakland.com/sertac_ekiz.htm
Sertaç Ekiz şu an yakın zamanda çıkmasını planladığı solo albüm projesi üzerinde çalışmaktadır.


http://www.sertacekiz.com
http://www.lakland.com/sertac_ekiz.htm

«
»