Menü

Piyano

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

PİYANO DALINDA ROYAL ACADEMY VE LONDON COLLAGE OF MUSİC SERTİFİKA PRORAMLARIMIZ VARDIR..UYGULANAN MÜFREDAT YURT DIŞINDAKİ  OKULLARLA AYNIDIR.ENSTRÜMAN .DERSLERİMİZ BİREBİR ÖZEL DERS  VE ÜCRETSİZ SOLFEJ DERSİ ŞEKLİNDE UYGULANMAKTADIR. ALANINDA UZMAN AZERİ, ERMENİ VE TÜRK KONSERVATUAR MEZUNU EĞİTMENLERLE ÇALIŞILMAKTADIR.

Piano ünlü bestecilerin bestelerini yaparken kullandıkları tek enstruman özelliği ile hem beyni hem bedeni çalıştıran, tuşlara dokunan parmakların pedallara basan ayağa emir vermesiyle bir koordinasyon oluşturur.

Bu özellik beynin birden fazla bölgesini çalıştırarak çok yönlü düşünmeyi ve bağlantı kurmayı sağlar.

Öğrenciye öncelikle piyanoyla ilgili temel bilgilerin verilerek, geleceğe yönelik müziksel gelişiminin altyapısını oluşturmak; piyano çalma tekniklerini, nota ve ritim bilgilerini aktarmak, böylelikle öğrencinin nota okurken öğrendiklerini hem fiziksel hem de zihinsel olarak piyanoya yansıtabilmesini sağlamak; ayrıca dünyaca kabul görmüş seçkin piyano eserlerini tanıtarak,  iyi bir piyano eğitimi almasını sağlamaktır.

Bu piyano programında, konservatuvar eğitiminde kullanılan klasik müzik repertuarının yanı sıra Amerika ve Avrupa sistemlerinde uygulanan farklı birçok metottan da yararlanılmaktadır. Öğrencilere piyano eğitiminin yanı sıra verilen solfej ve teori dersleri, onların bu program neticesinde sadece enstrüman eğitimiyle sınırlı kalmayıp, çok daha zengin bir müzik eğitimi almalarını sağlamaktadır.

Ayrıca konservatuvar, Royal Academy Of Music (abrsm) ve LCM programların sınavlarına girmek isteyenler için, AZERİ ve ERMENİ Uzman eğitmenler eşiliğinde düzenli ve sistemli bir çalışma programı ile bu sınavlara yönelik bir müfredat uygulanarak,  bu sınavlara hazırlanmaları sağlanmaktadır...

* Daha önce ders almış öğrencilerimizin seviye tespiti yapıldıktan sonra ders başlangıçları yapılır…

Hiç enstrüman eğitimi almamış Öğrencilerimizle ilk derse başlamadan önce ön görüşmeye gelip  ritm duygusu ve müzik yeteneği ölçülür ona göre doğru yönlendirme ile enstrüman seçimi yapılır….

Müzik yeteneğiniz yok ise bir enstrüman çalmak kişi için çok uzun ve yorucu bir yolculuk olacaktır.

Küçük yaş grupları için enstrüman çalmaya başlamadan önce  PRODİGİES Eğitimi verilir. Bu eğitim 4 yaş itibari ile  renklerle ve boyamalarla, Özel bir müfredat ile yapılan bir solfej eğitimidir..Makaleler bölümünde Prodigies Eğitim sistemini okuyabilirsiniz. Özenle seçilmiş metotlarda hem teknik hem teorik olarak çocuğun keyifle öğreneceği bir eğitim sistemi hedef alınmaktadır..8 yaş ve üzeri için solfeji kolay anlayabilecekleri ve akılda kalabileceği,öğrenirken keyif alacağı, kademeli bir zorluk derecesi olan metodlar tercih edilmektedir..

Derslerimiz 1 sene devam etmektedir.Hedefimiz yıl sonu konserinde öğrendiğimiz eserleri çalabilmeyi ve çaldığımız enstrumana hakim olabilmeyi ve gireceğimiz sınavlarda başarılı olmayı hedeflemektedir. Çünkü yaptığımız iş ciddiyet gerektirir.

Piyano İnsanın beyin formasyonlarının gelişimine katkı sağlayan bir enstrüman olduğu için müzik teknolojilerinin gelişmesini sağlamış, aynı zamanda insanın uzaya açılmasına önderlik etmiştir. Çok geniş bir edebiyata sahiptir. Eğitimlerimiz solfej, armoni, kontrpuan çerçevesinde sürdürülmektedir.

                                  T.C. M.E.B

                     Alya Sanat Akademisi

19 Mayıs Mah.Uzay Sok. Usta Sitesi,No:7/A Kazasker / Kadıköy  / İstanbul
(Kozyatağı Kozzy AVM Sokağı Karşısı-Işık Okulları Yakınında)
Cep: 0532 172 7118 – Tel: 0 216 417 26 47
E-Posta : info@alyaninmuzikatolyesi.com

«
»