Menü

Solfej /Preschoolprodiges Erken Dönem Müzik Eğitimi

kozyatağı okul öncesi müzik kursu

 

 

 

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

hedefimiz İyi bir notist olmak ve notayı çaldığımız entrümanlara yansıtabilmektir…

 

Solfej eğitiminin içeriği

Dünya müzik akademilerinde temel eğitimdir. Müzisyen adaylarının korkulu.Rüyası haline gelebilir. Oysaki Alya Sanat Akademisinde müzik.Edebiyatının başlangıç noktası olan solfej potansiyel enerjidir.

Bu kapsamda müzik edebiyatının inceliklerinin başlangıç noktası olarak konular işlenir.Müzik eserlerinin ses ve süre değerlerine göre okunması tatbik edilirken, bütün aralıklar, gamlar ilk altı hafta içinde işlenir.

60 gamın üstündeki bütün akorların esas, 1. Çevrim, 2. Çevrim halleri verilir. Bu arada lavignac solfej kitabı okunmaya başlanır. Kitabın içinde Sözsel olarak anlatılmayan konular işlenir.

Akorlar bilgisi verilirken akor saptamalarına geçilir. Bu arada dikte, ritm, deşifrasyon ile ilgili temel çalışmalarla solfej eğitimi desteklenir.

Alya Sanat Akademisinde  herkes nota okuma hızı kadar, hızlı ve seri akor saptar hale gelir. Şu unutulmamalıdır; solfej potansiyel enerjiyi meydana getirir.

Bu potansiyel enerji enstrümanınızda kinetik enerjiye dönüşür ve sizinde yaratım sahibi olmanız sağlanır.

PRESCOOLPRODİGES

Yeni Nesil uluslararası  Erken Dönem Müzik Eğitim sistemidir Amerika’nın bir numaralı okul öncesi İngilizce Müzik Eğitimi  “Presschoo Prodigies” . Çocuklar için Nota  Öğrenmek hiç bu  kadar kolay olmadı.Prodigies 4-13 yaş arası çocuklar için hazırlanmış interaktif, eğlenceli, ve dünya  üzerinde yer alan en güncel müzik eğitim programıdır. Programın  Creatoru Amerikalı Müzik adamı Mr.ROB YOUNG ‘tır.

İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulanmaya başlanan Prodigies, bugün dünyanın bir çok ülkesinde okullarda, kolejlerde, eğitim kurumlarında, müzik ve sanat merkezlerinde, çocuk gelişim atölyelerinde ve kulüplerine yaygın olarak kullanılmaktadır. Sadece bir müzik ve nota eğitimi olmayan Prodigies öğrencilere, erken öğrenme çağında, enternasyonel müzik anlayışı ile tanışma, İngilizceyi müzik alanında da kullanarak doğal süreçte yabancı dilini pekiştirme,Prodigies Deskbellerin  kusursuz tanıları ve programın sistemetik bir biçimde ilerleyen, eğlenceli müfredat yapısı ile,bütüncül bir müzik ve nota eğitim imkanı sunar.

Mr Rob’un  eğlenceli ve interaktif ders, ritm,solfej videoları,ders videoları İle beraber devam eden Prodigies ChapterBookslar ve Prodigies Deskbeller eşliğinde yapılmaktadir. Ücretsiz tanıtım ve deneme dersi için bizimle iletişime geçebilirsiniz

T.C. M.E.B
Alya Sanat Akademisi

19 Mayıs Mah.Uzay Sok. Usta Sitesi,No:7/A Kazasker / Kadıköy  / İstanbul
(Kozyatağı Kozzy AVM Sokağı Karşısı)
Cep: 0532 172 7118 – Tel: 0 216 417 26 47
E-Posta : info@alyaninmuzikatolyesi.com

 

 

«
»