Alyanın Müzik Atölyesi

Müzik sonsuzlukta tınlamaktır…

Hakkımızda

Tüm branşlarda tüm yaş grubuna Burslu teknik ve uygulamalı müzik eğitimi verilmektedir. Öğrencilerimizin psikolojik ve fizyolojik özelliklerini ön planda tutarak, kendi istekleri doğrultusunda hazırlanmış birebir özel ve grup dersleri ile tüm yaş gruplarına göre popüler ve akademik alanlarda dersler verilir.

Alyanın Müzik Atölyesi ailesi olarak öğrencilerimiz temel hazırlık eğitimi sonunda bireysel ve grup çalışmalarını yıl sonunda performans gösterileriyle sunar. 2012 2013 dönemi yeni kayıtları için tüm heyecanıyla müzik aşıklarını bekleyen Alyanın Müzik Atölyesi yeni teknik eğitim yapısıyla 7den 70 e tüm müzik tutkunlarının hayalini gerçekleştirebileceği bir merkez haline geldi.

Atölyemiz tüm enstrüman derslerinin en ince noktalarını daha basit bir el becerisini yetenekle buluşturan bir Atölyedir. Geçtiğimiz dönem iyi bir performans sergileyen 7 den 70’e ailemizin tüm müzik severlerine teşekkürlerini sunuyor.

Bu yeni dönemde de herkesin hayalindeki tutkun olduğu bir müzik aletini öğrenmede kısa ve basit bir teknik geliştiren atölyemiz, bir enstrüman öğrenmeleri için müzikseverlerin 6 aylık temel eğitimi görmeleri gerektiğini söylemektedir. Kurucusu olduğu Atölyede insanların istediği bir enstrümanı öğrenmeleri için öğrenciden ev hanımına kadar tüm müzikseverlerin uyguladıkları basit özel bir teknik uygulama ile 6 aylık çok kısa bir süre zarfında hayallerini gerçekleştireceklerinin altını çiziyor.

Öncelikle karar vermeden önce Atölyemize gelerek uygulanan teknik eğitimin içeriğini ve kişinin hangi enstrümana uygun olduğunu anlamalarını sağlayan sevimli bir testten ücretsiz tüm küçük ve büyük müzisyen adaylarının yararlanmalarını uygun görüyor bunun için bize ulaşabilecekleri Cep: 0532 172 71 18 – Tel: 0216 417 26 47 numaralı telefonlardan yararlanabilirler.

Hobi olarak çalgı eğitiminin dışında Alyanın Müzik Atölyesi güzel sanatlar liseleri ve fakülteleri ile birlikte devlet konservatuarı sınavlarına hazırlık yetenek sınavı adı altında sınava hazırlık  (nota, armoni, şan çalgı, ses ve işitme ) eğitimi ve İngiltere’nin uyguladığı sertifika programı olan ROYAL ACEDEMİ (ABRSM) ve LONDON COLLEGE OF MUSIC SERTİFİKA ile gelecek yüzyıla yetiştirilmek üzere müzik adamları yetiştiriyor.

MÜZİK

  • Estetik duyguyu geliştirir.
  • İnsan üzerinde duygusal rahatlama sağlayarak gerginliği azaltmada tedavi edici işlevini yerine getirmektedir.
  • Müzik eğitimi bağlantı kurma, analiz, problem çözme, okuma-yazma becerisi, dikkat toplama, hafıza güçlendirme, matematik ve bireyin kişisel yeteneklerinin gelişmesine yardımcı olur.

* Müzik enerji boyutundan da bakıldığında hücreleri iyileştirici özelliği vardır.

* 0-6 yaş arası klasik müzikle büyüyen çocukların beyninde bulunan gri hücreler,normal insanlardan daha fazla olmasına neden olur.Bu özellikte kişinin tüm sosyal ve kişisel gelişimini yaşamı boyunca etkileyen bir özeliktir.Lütfen çocuklarınızı yaşama hazırlarken bu bilgiyi unutmayalım.

Müzik Sonsuzlukta Tınlamaktır.

 

Toplam Ziyaretçi Sayısı
«
»