Alyanın Müzik Atölyesi

Müzik sonsuzlukta tınlamaktır…

Kurucu

yesim-kocaar-ekizAlya’nın Müzik Atölyesi,16 yıldan beri ,yüzlerce yaşlı,genç ve minik müzik sevdalısına müzikal eğitim vermiş,çok kısa sürelerde,ezberci eğitim mantığından uzak olarak müzik icra etmelerini sağlamış,ödüllü müzik eğitmeni YEŞİM KOCAAR EKİZ tarafından kurulmuştur.Sanatçı kimliği olan kurucumuzun Kişisel wep sayfasını ziyaret edebilirsiniz..  www.yesimkocaarekiz.com

Kurucumuz ve Hocamız,1993 yılında Güzel Sanatlar Lisesinde okumuş Keman da AYHAN TURAN (Cihat Aşkın’ın hocası)dan eğitim almış ve Suzuki metodu uzerinden eğitim görmüştür. Piyanoda ESİN ORUÇ VE İBRAHİM ACAR’LA ÇALIŞMIŞTIR. Solfej eğitimini FARİS AKARSU,Koro Eğitimini;SELAHATTİN EVCİL,CENAN AKIN VE ESNA MUTLU’dan almıştır.

Mezun olduktan sonra, 1997 yılında ise Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesini 7. likle kazanmıştır. Keman da ALİ SEÇİM PAK, CEMALETTİN GÖBELEZ ,Piyanoda FİLİZ KAMACIOĞLU,Şan Eğitiminde; ÇOLPAN EREZ , Baglamada; ZEKERİYA BAŞARSLAN, Solfej Eğitiminde; ÖZCAN ÖZBEK,Koro Eğitiminde YÜCEL ELMAS İle çalışmıştır. Keman ve Piyano Bölümünden başarıya mezun olmuştur.

Okul yaşamı boyunca okul orkstraları ve öğretmen orkestralarında keman çalmış,korolarda solist ve korist olarak yer almıştır. Mezun olduktan sonra özel kolejlerde müzik öğretmenliği yapmiş; ÖZEL ORTADOĞU KOLEJİ VE ANABİLİM KOLEJİ ..

Fakat bunlarla yetinmeyip uzun yıllar devam edecek olan müzik aşkı onu kendi orkestrasını kurmaya yöneltmiştir.Böylece bir çok firmanın gala gecelerinde,birçok şirketlerin ve ilaç firmalarının lansman toplantılarında uzun yıllar sahne almış ve almaktadır..

2000 ve 2001 yıllarında Türkiye Eurovision Türkiye finallerinde vokalist olarak yarişmiştir .Leman Sam ,Yalın ,Emel Müftüoğlu ve Zeliha Sunal’a vokalistik yapmıştır.

2004 yılında ULUSAL KANALDA “KEMANCI“ adında bir program sunmuştur. Daha sonra EXPO CHANNEL DA “ MAESTRO & ELİZABETH“ adlı programda program yardımcı sunucu olarak görev almıştır.

Profesyonel müzik hayatının yanında 2012 yılında ALYANIN MÜZİK ATÖLYESİNİ kurmuştur. Uzun yıllar sahne deneyiminin olması keman eğitimi verirken sevilen popüler şarkılarında notalarını çıkartabilmesi ve öğrencilerine öğretebilmesi dersi daha zevkli hale gelmesini sağlamıştır.

Spirutüel konulara olan ilgisi onu Reiki Enerjiyle ( Evrensel Yaşam Enerjisi) ilgilenmeye ve 2. derece Reiki seviyesine çıkmaya kadar getirmiştir.Bu Yaşam Enerjisini öğrenmesi yaşamında mucize denilecek kadar enteresan olaylar yaşamasına da neden olmuştur. Ve yaşam tarzını ve düşüncelerini değiştirmiştir.Yaşam Koçluğunu da kendi derslerinde öğrencilerinde uygulayarak faklı bakış açılarını görebilmeleri, farkedebilmelerini sağlamıştır.

Hocamızdan,Özellikle Çocuklarda Müzik Eğitiminin neden gerekli olduğu ile ilgili bir yazısı..

“Cocuklarimizin kucuk yasta muzikle ic ice olmalari kisisel gelisim yonunden cok onemlidir, İleride butun hayatlarini etkileyecek davranislari kazanacaktir. Ve onlarin toplum arasinda daha sosyal ve daha fazla ozguvenli olmalarini saglayacaktir. Davranis bozuklugu olan cocuklarda bile muzik eğitimi en etkili ilactir. En azindan lise duzeyine gelene kadar her bireyin mutlaka bir entsruman calmasi gereklidir. Profesyonel olmasa bile bir muzik aleti calmak,birakin cocuklari herkes icin onemlidir..”

ALDIĞI TEŞEKKÜR BELGELERİ

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Öneri ve Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toplam Ziyaretçi Sayısı
«
»