Menü

SSS-FORM

Sıkca Sorulan Sorular

Bir enstrümanı çalmak için belli bir yaşta ve seviyede olmak gerekiyor mu?

Enstrüman derslerinde dersler özel ders (bire bir) olarak yapıldığından herhangi bir yaş farkı gözetilmemekte ve belli bir seviye aranmamaktadır. Sıfır seviye bile olsanız gelip rahatlıkla başlayabilirsiniz. Ancak grup derslerinde yeni baslayan ögrenciler kendi  yaş aralığına göre  gruplarına  ayrılmaktadır. Daha önceden bir enstrüman çalmış olan öğrenciler ise hem kendi yaş grubuna hemde  seviyesine göre gurubuna dahil olurlar.

Eğitimini aldığım enstrümanı ne kadar sürede çalabilirim, ne kadar sürede şarkı söyleyebilirim?

Bir enstrümanı çalabilme ya da doğru şarkı söyleyebilme ile ilgili bu durum daha çok size bağlıdır. Eğitmenlerimizin verdiği etüdleri günü gününe yapmak süreyi olabildiğince kısaltacaktır. Bu durum seçmiş olduğunuz enstrümanın zorluk derecesine, müzikal geçmişinize, çalışma disiplininize, ayırdığınız  zamana ve harcadığınız emeğe göre değişiklik gösterebilir.

Hangi enstrümanı çalmak istediğimiz konusunda kararsızsak nasıl yardımcı oluyorsunuz?

Bunun için bir ön görüşme randevusu alarak bizi ziyaret edebilir. İlginizi çeken tüm enstrümanlarla ilgili aklınıza takılan tüm soruları bizlerle yüz yüze paylaşabilirsiniz.

Şarkı söylemek ve enstrüman çalmak için yetenekli olmak şart mıdır?

Yetenekli olmak ve iyi bir müzik kulağına sahip olmak tabi ki çok önemlidir. İlk derse başlamadan önce kurumumuza gelip müzik yeteneğinizi minik bir testten geçiriyoruz. Eğer ki ritm duygunuz yeterli ise enstrüman çalmaya başlayabilirsiniz..melodi kulağı zaman içerisinde gelişen bir olgudur. ama ritm duygunuz hiç yok ise yeteneğinizi farklı alanlarda kullanmanızı tevsiye ederiz. Bir enstrüman için yeterli ritm duygusu yok ise ama kişi ben illaki bir enstrüman  çalmak istiyorum derse çıkacağı yolculuğun biraz zorlu bir yolculuk olacağını bilmeli ve sabır göstermelidir….Eğitmeninizin tavsiyelerini dinleyip verdiği çalışmaları aksatmadan yaparak ve kulak çalışarak bu durumu telafi edebilirsiniz..Aksi halde verdiğiniz ücreti boşa ödemiş olursunuz…Bizim temel anlayışımız Dürüst ve Sistemli bir Eğitim Anlayışı içerisinde Kişiyi doğru yönlendirmek ve Gerçekleri bilme olgusudur..

Çalışma saatleri değişken olan öğrenciler için esnek ders programları yaratılabiliyor mu?

Evet dersler size ve eğitmenlerimize uygun bir gün ve saat belirlenerek programlandığından sadece özel derslerde  en az 2  gün öncesinden haber vermek kaydıyla başka bir güne alınabilinir.Ama grup derslerinde Telafi hakkı yoktur.

Gelemediğimiz durumlar olduğu takdirde derslerimiz yapılmış mı sayılıyor?

Özel derslerle 1. dönem 5 telafi, ikinci dönem 5 telafi ders hakkı bulunmaktadır. Telafi dersler için en az  bir gün önceden  ya da iki gün önceden haber vermek koşuluyla telafi dersi açılır .Son dk ders iptali yapılamaz . Eğitmenlerimizin programı ve dersliklerimiz uygunsa aynı hafta içersinde telafi dersi yapılabilir..Ya da 1. Dönem içinde telafe hakkı kullanılabilinir. Grup derslerinde telafi hakkı yoktur.

Dersler haftada kaç gün kaç saat olmak üzere yapılıyor?

Derslerimiz özel ders,haftada 1ders (45 dk) ayda toplam 4 ders

Ders saatlerimiz öğrencinin konsantrasyon ve performanslarına göre ayarlanmıştır…milli eğitime bağlı kurumlardaki ilkokul,orataokul ve lisedeki derslerin 40.dk olmasının nedenide bu yuzdendir…

Haftanın her günü ders veriliyor mu?

Pazartesi hariç Haftanın 6 günü açığız. Hafta içi 10:30’den itibaren, haftasonları ise 9:00’dan itibaren akşam 21:00’e kadar açığız.

Haftada 1 günden daha fazla ders alabilir miyim?

İsteğinize bağlı olarak ve eğitmenimiz gerekli gördüğü takdirde haftada 2 -3 gün kurumlarımızdan hızlandırılmış kurslar almak şeklinde yararlanabilirsiniz.

SSS-FORM” üzerine 3 düşünce

Yeşim Kocaar Ekiz

Bizde kendi sitelerinde bulamadık.ama tahmınimiz 5 yıllık bir eğitim diyorlar olması gereken sürece.muhtemelen lisans seviyesinde başlıyordur diye tahmin ediyoruz..

Yanıtla
Mauricio ReyesCardozo

Hello:

I’m interesting to take guitar and theory classes with you. But I need class in English, it is possible to have in english group class. Thank you.

Yanıtla
    Yeşim Kocaar Ekiz

    Hello. Unfortunately, only Turkish students are educated.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

«
»