Menü

Kurucu

yesim-kocaar-ekizAlya Sanat Akademisi ,21 yıldan beri ,yüzlerce yaşlı,genç ve minik müzik sevdalısına müzikal eğitim vermiş,çok kısa sürelerde,ezberci eğitim mantığından uzak olarak müzik icra etmelerini sağlamış,ödüllü müzik eğitmeni YEŞİM KOCAAR EKİZ tarafından kurulmuştur.Sanatçı kimliği olan kurucumuzun Kişisel wep sayfasını ziyaret edebilirsiniz..  www.yesimkocaarekiz.com

Kurucumuz ve Hocamız,1989-1993 yılında Güzel Sanatlar Lisesinde okumuş, Keman da AYHAN TURAN (Cihat Aşkın’ın hocası)dan eğitim almış ve Suzuki metodu üzerinden eğitim görmüştür. Piyanoda ESİN ORUÇ VE İBRAHİM ACAR’LA ÇALIŞMIŞTIR. Solfej eğitimini FARİS AKARSU, Koro Eğitimini;SELAHATTİN EVCİL,CENAN AKIN VE ESNA MUTLU’dan almıştır.

Mezun olduktan sonra, -1993-1997 yılında ise Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesini 7. likle kazanmıştır. Keman da ALİ SEÇİM PAK, CEMALETTİN GÖBELEZ ,Piyanoda FİLİZ KAMACIOĞLU,Şan Eğitiminde; ÇOLPAN EREZ , Baglamada; ZEKERİYA BAŞARSLAN, Solfej Eğitiminde; ÖZCAN ÖZBEK,Koro Eğitiminde YÜCEL ELMAS İle çalışmıştır. Keman ve Piyano Bölümünden başarıya mezun olmuştur.

Okul yaşamı boyunca okul orkestraları ve öğretmen orkestralarında keman çalmış, korolarda solist ve korist olarak yer almıştır. Mezun olduktan sonra özel kolejlerde müzik öğretmenliği yapmış; ÖZEL ORTADOĞU KOLEJİ VE ANABİLİM KOLEJİ ..

Fakat bunlarla yetinmeyip uzun yıllar devam edecek olan müzik aşkı onu kendi orkestrasını kurmaya yöneltmiştir.Böylece bir çok firmanın gala gecelerinde,birçok şirketlerin ve ilaç firmalarının lansman toplantılarında uzun yıllar Solist olarak sahne almış ve almaktadır..

2000 ve 2001 yıllarında Türkiye Eurovision Türkiye finallerinde vokalist olarak yarişmiştir .Leman Sam ,Yalın ,Emel Müftüoğlu ve Zeliha Sunal’a vokalistik yapmıştır.

2004 yılında ULUSAL KANALDA “KEMANCI“ adında bir program sunmuştur. Daha sonra EXPO CHANNEL DA “ MAESTRO & ELİZABETH“ adlı programda program yardımcı sunucu olarak görev almıştır.

Profesyonel müzik hayatının yanı sıra  2012 yılında ALYANIN MÜZİK ATÖLYESİNİ kurmuştur.  2018-2019 Eğitim Öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığına başvurusu yapılmış ve ALYA SANAT AKADEMİSİ olarak isim değişikliğine gidilmiştir.Müzik-Bale-Dans-Drama-Spor alanlarında geniş bir yelpazeyle kendini yenileyerek, Eğitim kalitesini dahada ileriye taşımıştır. Uzman eğitmen kadrosu ile LCM ve ABRSM sertifika programlarını da yürütmektedir.

 

Yeşim Ekiz Alya Sanat Akademisinde bireysel olarak  Keman,Piyano, Konservatuara Hazırlık, Solfej, LCM ve ABRSM Sertifika eğitimleri ve  Amerikanın 1. numaralı eğitim programı olan PRODİGİES ERKEN DÖNEM MÜZİK eğitiminin Traineridir.

Ayrıca Spirutüel konulara olan ilgisi onu Reiki Enerjiyle ( Evrensel Yaşam Enerjisi) ilgilenmeye ve 2. derece Reiki seviyesine çıkmaya kadar getirmiştir.Bu Yaşam Enerjisini öğrenmesi yaşamında mucize denilecek kadar enteresan olaylar yaşamasına da neden olmuştur. Ve yaşam tarzını ve düşüncelerini değiştirmiştir.Yaşam Koçluğunu da kendi derslerinde öğrencilerinde uygulayarak faklı bakış açılarını görebilmeleri, fark edebilmelerini sağlamıştır.

Hocamızdan,Özellikle Çocuklarda Müzik Eğitiminin neden gerekli olduğu ile ilgili bir yazısı..

“Çocuklarımızın küçük yasta müzikle iç içe olmaları kişisel gelişim yönünden çok önemlidir, İleride bütün hayatlarını etkileyecek davranışları kazanacaktır. Ve onların toplum arasında daha sosyal ve daha fazla özgüvenli olmalarını sağlayacaktır. Davranış bozukluğu olan çocuklarda bile müzik eğitimi en etkili ilaçtır. En azından lise düzeyine gelene kadar her bireyin mutlaka bir entsrüman çalması gereklidir. Profesyonel olmasa bile bir müzik aleti çalmak,bırakın çocukları herkes için önemlidir..” .Ayrıca tüm Güncel Eğitimlerin takip edilmesi gerekmektedir. Şimdiki Nesil Çocuklara yetebilmek  için Eğitmenlerin de kendilerini güncellemeleri gerektiğini düşünen araştırmacı ve yenilikçi Bir Eğitim Anlayışını gözetmekteyiz.

 

T.C. M.E.B YEŞİM SANAT AKADEMİSİ

19 Mayıs Mah.Uzay Sok. Usta Sitesi,No:7/A Kazasker / Kadıköy  / İstanbul
(Kozyatağı Kozzy AVM Sokağı Karşısı)
Cep: 0532 172 7118 – Tel: 0 216 417 26 47
E-Posta : info@alyaninmuzikatolyesi.com

 

ALDIĞI TEŞEKKÜR BELGELERİ

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

«
»