Menü

Lcm Sınav Merkezi ve Sınav İçeriği

16 Kasım 2018 - Haberler
Lcm Sınav Merkezi ve Sınav İçeriği

Alya Sanat Akademisi  olarak 2018 Eylül ayı itibari ile  LCM Sınav Merkezi olmuştur. KİTAP SİPARİŞLERİ alınmaktadır. 2019 PİYANO Kitapları DEĞİŞMİŞTİR. Ayrıca Vokal, Drama, Music Theatre sınav  repertuarı ve sınav kitapları da yenilenmiştir.

LCM Piyano ve Keman SINAV İÇERİĞİ

1-LCM STEP1 VE 2 Seviyelerinde Exercises Bölümlerinden 5 parça seçilecektir. A ve B bölümlerinden 2 şer parça seçilecektir.

2-Grade seviyelerinde Study Parçası zorunlu çalınacak şarkılar arasındadır.

3-LCM Sınavlarında GRADE SEVİYELERİNDE Çocuklar A-B-C bölümlerinden 1 er şarkı seçeceklerdir. Öğrenci hangisini Tercih ediyorsa o eserleri çalabilir.

4-Tüm GAM VE ARPEJLER Ezber olarak çalınacaktır.

5- SİGHT READİNG yani *deşifre* bölümeden sorular gelecektir.Kitaptakiler sadece birer örnektir. O zorlukta deşifreler sorulacağını gösterir.

6- AURAL TEST bölümü , müziksel işitme bölümüdür, mutlaka çalışılmalıdır.O bölümden de sorular çıkacaktır.

Alya Sanat Akademisinde ki LCM Sınav Kayıt dönemi ve sınavlar tarihleri aşağıda belirtilmiştir. Her sınav merkezinin tarihleri birbirinden farklı olabilir. Lütfen sınava gireceğiniz merkezin sınav tarihlerine göre hareket ediniz.

LCM YAZ DÖNEM SINAV KAYITLARI, bir önceki yılın EYLÜL Ayından itibaren başlar, ait olduğu yılın 15 ŞUBAT a kadar devem eder. MAYIS ayı sonu HAZİRAN ayları arasında da Sınavlar  yapılır.

LCM KIŞ DÖNEM SINAV KAYITLARI , ait olduğu yılın MART Ayından itibaren başlar, ait olduğu yılın MAYIS Ayı sonuna kadar devam eder..Sınava 1 ay kala sınava gireceğiniz tarih belirlenir. KASIM ayında da sinavlar yapılır.

AKADEMİZDE Dışarıdan kayıt başvuruları da yapılmaktadır. Tüm çocuklara Sınavlarda başarılar dileriz.

T.C. M.E.B
Alya Sanat Akademisi

19 Mayıs Mah.Uzay Sok. Usta Sitesi,No:7/A Kazasker / Kadıköy  / İstanbul
(Kozyatağı Kozzy AVM Sokağı Karşısı)
(Işık okulları yakınında)

Cep: 0532 172 7118 – Tel: 0 216 417 26 47
E-Posta : info@alyaninmuzikatolyesi.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

«
»