Menü

Lcm ve Royal Academy sınavlarına tecrübeli ve donanımlı bir eğitmen tarafından mı hazırlan malıyım?

3 Eylül 2017 - Haberler
Lcm ve Royal Academy sınavlarına tecrübeli ve donanımlı bir eğitmen tarafından mı hazırlan malıyım?

Merhabalar bu konu hakkında da çok fazla soru geldiği için bu yazıyı sizlerle paylaşmak istedik. Bu sınavı hazırlarken öncelikle öğretmenimizden çok emin olmalısınız. Daha önceden öğrencileri  hiç sınava girmemiş öğretmenler de olabilir çok deneyimli öğretmenlere de olabilir. Önemli olan kendini sürekli yenileyen güncelleyen geliştiren ve araştıran eğitmenlerle çalışmaktır . Eğitmen Sınav sistemini çok iyi araştırıp bilgi sahibi olmak zorundadır.  Ancak bu sınavlarda özellikle grade 5  itibariyle tecrübeli ve donanımlı eğitmenlerle çalışmanız gerekmektedir.   Çünkü eğitmenin  çok fazla bilgiye ve donanıma sahip olması gerekir..

Royal academy’de uygulamalı sınavlarda öğrenci dört kitaptan sorumlu olur ve öğretmen dört kitabı da çalıştırmak zorundadır.  Royal academy de uygulamalı sınava girecek öğrencilerin  Kitapları şöyledir:

1- Parçaların olduğu kitap (exam pieces)

2- Gam ve Arpejlerin olduğu kitap (gam ve arpej)

3- Deşifrelerin olduğu kitap (sight reading)

4- İşitme bölümünün  olduğu kitap (aural test)

Bazı eğitmenler ne yazıkki sadece çocukları parçaları çalıştırıp diğer  kitapları aldırmıyorlar. Kendileri yeterli bilgiye sahip olmadığı için çocukları çalıştırmıyorlar. Ve dışardan  Başka bir eğitmen ile  diğer bilgileri tamamlamasını istiyorlar.  Aslında bu Öğrenciyi çalıştıran her kimse  eğitimenin görevidir.  Ayrıca sınavlara orjinal kitapla girme zorunluluğu vardır  aksi taktirde  sınava alınmazsınız.

Royal academydeki teori sınavı  sadece bir kitaptan oluşur . Teori sınavına  Grade 5 e kadar girme zorunluluğu yoktur. Grade 6 ya gecerken teori 5 i verme zorunluluğu vardır.

LCM uygulamalı sınavlarda tüm bilgiler bir tane kitapta toplanmıştır. Öğrenci o kitap içinde yazılan her şeyden sorumludur.  Öğretmen de her şeyi öğretmek ile sorumludur.

LCM teori sınavı grade 8 bittikten sonra zorunlu hale getirilmiştir.Uygulamalı Grade 8 i bitiren öğrenciler, teori 5  sınavına girme zorunluluğu vardır.Tabi lisans proramlarına katılmak istiyorlarsa.

Akademimizde, Royal Academy ve  LCM sınavlarına özellikle ileri seviyedeki öğrenciler için donanımlı ve tecrübeli eğitmenlerimiz görev almaktadır. Eğitmenlerimiz öğrencilerimizi hem uygulamalı sınava hem de teori sınavına hazırlamaktadırlar.

Eğer sizde profesyonel bir eğitmen kadrosu ve aile sıcaklığında bir eğitim almak istiyorsanız; İLETİŞİM sayfamızdan bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

«
»