Menü

ROYAL ACADEMY ABRSM Sertifikasını mı seçmeli LCM sertifikasını mı seçmeli

19 Kasım 2013 - Haberler

ROYAL ACADEMY ABRSM  Sertifikasını mı seçmeli LCM sertifikasını mı seçmeli

Her iki sertifika programı ile ilgili genel bi acıklama sitemizde mevcuttur.Öncelikle kendiniz okuyup karşılaştırmanızı arzu ederiz.Yalnız biz her ikisini karşılaştırdığımızda LCM  sertifika programının İngiltere eğitim ve istihdam bakanlığı (DFEE) London College Of Music ‘in Grade ve Diploma seviye sınavları belgeleri,diğer uluslar arası kurullar tarafından gerekli görülen standartlara uygun olarak,tüm dünyada geçerli sayılan akreditasyon (ONAYI) almıştır… ..

ABRSM sertifika programında bir bakanlık onaylıdır yerine sadece İNGİLTEREDE BİR KURUL TARAFINDAN SINAVLARIN YAPILDIĞI  yazmaktadır…ancak dunyada tanınmıs unlu muzısyenlerin bile ABRSM DEN mezun olup iyi bir eğitim aldıgı bilinmektedir.ve sertifikaları dunyada gecerli olan bir sertifikadır.yurt dısında okuyacak olan öğrencilerin okullara yerleşmesinde büyük ölcüde yardımı olan bir sertifikadır.

Araştırmalarımıza göre Yurt Dışında  Müzik Okulları dışında başka bir okul okuyacak çocukların her iki sertifikayı da aldıklarında;örneğin iki öğrenci aynı puanı aldı ama bir tanesini tercih edecekler o zaman aldıkları müzikle ilgili sertifikalara bakıyorlar Bu sertifikalardan her ikisinden bir tanesini var ise o öğrenciyi tercih ediyorlar..

Çocuğunuzun hedefi bu sertifika programını seçerken ne amaçla kullanacağiniz önemlidir. Egitimleri her iki sertifikanında iyi eğitimlerdir.ve birbirine yakın kitaplarda lcm de uygulamalı sınavda tüm bilgileri bir kitaba toplamışlar abrsm da 3 kitapta ayrı bilgiler var.. bilginize sunulur..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

«
»