Menü

SSS-Form

29 Eylül 2013 - Haberler

Sıkca Sorulan Sorular

Bir enstrümanı çalmak için belli bir yaşta ve seviyede olmak gerekiyor mu?

Enstrüman derslerinde dersler özel ders (bire bir) olarak yapıldığından herhangi bir yaş farkı gözetilmemekte ve belli bir seviye aranmamaktadır. Sıfır seviye bile olsanız gelip rahatlıkla başlayabilirsiniz. Ancak grup dersleri VE İkili derslerde yeni baslayan ögrenciler kendi  yaş aralığına göre  gruplarına  ayrılmaktadır. Daha önceden bir enstrüman çalmış olan öğrenciler ise hem kendi yaş grubuna hemde  seviyelerine göre  o guruba dahil olurlar.

Eğitimini aldığım enstrümanı ne kadar sürede çalabilirim, ne kadar sürede şarkı söyleyebilirim?

Bir enstrümanı çalabilme ya da doğru şarkı söyleyebilme ile ilgili bu durum daha çok size bağlıdır. Eğitmenlerimizin verdiği etüdleri günü gününe yapmak süreyi olabildiğince kısaltacaktır. Bu durum seçmiş olduğunuz enstrümanın zorluk derecesine, müzikal geçmişinize, çalışma disiplininize, ayırdığınız  zamana,  harcadığınız emeğe ve kabiliyetinize göre değişiklik gösterebilir.

Hangi enstrümanı çalmak istediğimiz konusunda kararsızsak nasıl yardımcı oluyorsunuz?

Bunun için bir ön görüşme randevusu alarak bizi ziyaret edebilir. İlginizi çeken tüm enstrümanlarla ilgili aklınıza takılan tüm soruları bizlerle yüz yüze paylaşabilirsiniz.

Şarkı söylemek ve enstrüman çalmak için yetenekli olmak şart mıdır?

Yetenekli olmak ve iyi bir müzik kulağına sahip olmak tabi ki çok önemlidir. İlk derse başlamadan önce kurumumuza gelip müzik yeteneğinizi minik bir testten geçiriyoruz. Eğer ki ritm duygunuz yeterli ise enstrüman çalmaya başlayabilirsiniz..melodi kulağı zaman içerisinde gelişen bir olgudur. ama ritm duygunuz hiç yok ise yeteneğinizi farklı alanlarda kullanmanızı tevsiye ederiz. Bir enstrüman için yeterli ritm duygusu yok ise ama kişi ben illaki bir enstrüman  çalmak istiyorum derse çıkacağı yolculuğun biraz zorlu bir yolculuk olacağını bilmeli ve sabır göstermelidir….Eğitmeninizin tavsiyelerini dinleyip verdiği çalışmaları aksatmadan yaparak ve kulak çalışarak bu durumu telafi edebilirsiniz..Aksi halde verdiğiniz ücreti boşa ödemiş olursunuz…Bizim temel anlayışımız Dürüst ve Sistemli bir Eğitim Anlayışı içerisinde Kişiyi doğru yönlendirmek ve Gerçekleri bilme olgusudur..

Çalışma saatleri değişken olan öğrenciler için esnek ders programları yaratılabiliyor mu?

Evet dersler size ve eğitmenlerimize uygun bir gün ve saat belirlenerek programlandığından sadece özel derslerde  en az 2  gün öncesinden haber vermek kaydıyla başka bir güne alınabilinir.Ama grup derslerinde herkesin ortak kararı ile gün değişikliği yapılabilinir.

Gelemediğimiz durumlar olduğu takdirde derslerimiz yapılmış mı sayılıyor?

Özel derslerde gelemeyeceğiniz durumlar olduğunda en geç 2 gün önceden bize haber verdiğiniz takdirde dersiniz yapılmış sayılmaz. Eğitmenlerimizin programı ve dersliklerimiz uygunsa aynı hafta içersinde telafi dersi yapılabilir.2 kişilik ve grup derslerindeyse herkes aynı anda o hafta gelmez ise baska bi güne alınabilinir.Yoksa grupta diğer öğrenciler gelir sadece siz gelmez  iseniz dersiniz yapılmış sayılır.4 dersinizi maksimum 5 hafta içinde tamamlamanız gerekir .1 haftada gelememe durumu olabileceğinden opsiyon hakkı tanınır..Ödedeğiniz ücretin yanmaması için sistemli ve düzenli derslere katılmanız ve eğitim kalitesinin yükselmesi için bu uygulama kararı alınmıştır.Yani 4 derslik hakkınızın yanmaması için 6. haftaya sarkmaması gerekir…

Dersler haftada kaç gün kaç saat olmak üzere yapılıyor?

Derslerimiz özel ders,haftada 1ders (45 dk) ayda toplam 4 ders

2 kişilik derslerimiz haftada 1 ders ( 1 saat) ayda toplam 4 ders

Grup derslerimiz haftada 1 ders (80 dk) ayda toplam 4 ders

BALE derslerimiz haftada 1 ders ( 1 saat) ayda toplam 4 ders

LCM VE ABRSM sertifika program dersleri haftada 1 ders ( 1 saat) ayda toplam 4 ders

solfej ek dersler ücretsiz olarak aralıklıklı dönemlerde konmaktadır.Haftasonu yapılmaktadır..

Ders saatlerimiz öğrencinin konsantrasyon ve performanslarına göre ayarlanmıştır…milli eğitime bağlı kurumlardaki ilkokul,orataokul ve lisedeki derslerin 40.dk olmasının nedenide bu yuzdendir…Müzik yaparken vücut ve beyin yorgunluğu normal zamanlara göre  cok daha fazla olur ve yüksek konsantrasyon gerekir..o nedenle en verimli saat dilimleri özellikle seçilmiştir.

Haftanın her günü ders veriliyor mu?

Haftanın 7 günü açığız. Hafta içi 11:00’den itibaren, haftasonları ise 10:00’dan itibaren akşam 21:30’e kadar açığız.

Haftada 1 günden daha fazla ders alabilir miyim?

İsteğinize bağlı olarak ve eğitmenimiz gerekli gördüğü takdirde haftada 2 -3 gün kurumlarımızdan hızlandırılmış kurslar almak şeklinde yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

«
»